Avantatges i desavantatges d'instal·lar panells solars

Aquests són els avantatges d’instal·lar panells solars

El canvi climàtic està canviant, innegablement, les nostres vides, I cada vegada patim de manera més visible els seus efectes. És per això que és essencial prendre mesures per a reduir la contaminació del planeta i minimitzar els efectes a curt i llarg termini. Una de les claus és deixar d’utilitzar energies contaminants i així reduir les emissions de carboni. Les energies renovables són la millor alternativa per a aconseguir-ho, i la seva presència a tot el món és cada vegada més gran.

SolarProfit aposta per l’energia provinent del Sol, un recurs que no genera emissions contaminants i permet l’autoconsum a llars i empreses. Però, quins són els seus punts forts i les seves debilitats?

 

L’energia solar i els seus avantatges

  • Font d’energia neta. Amb la instal·lació de panells solars a la teva llar o empresa, aprofites un recurs renovable com el Sol i elimines les teves emissions a l’atmosfera.

 

  • Redueix la teva factura de la llum. L’autoconsum solar no només beneficia el medi ambient, sinó que aporta un benefici econòmic a l’autoconsumidor, podent, inclús, reduir la seva factura pràcticament a zero.

 

  • Fàcil instal·lació i manteniment. El nostre equip d’instal·ladors s’encarregaran de fer la teva instal·lació fotovoltaica en el menor temps possible i amb tota la seguretat i precisió.

 

  • No emet cap mena de soroll. És una forma d’energia silenciosa, i no ocasiona cap molèstia acústica a la teva llar o empresa.

 

  • És duradora i resistent. La teva instal·lació perdurarà en el temps i serà resistent durant molts anys. A més, SolarProfit t’ofereix una garantia de producció real de 25 anys, fet pel qual t’assegurem que la teva instal·lació produeixi suficient energia.

 

  • Democratització de l’energia. Fer el pas a l’autoconsum et permet desvincular-te de les companyies elèctriques convencionals i generar la teva pròpia energia.

 

 

Quins són els seus inconvenients?

  • Menor productivitat en dies ennuvolats: però, ¡compte!, No significa que no hi hagi producció en aquells dies. Les plaques solars continuen produint energia durant els dies ennuvolats i, a més, amb la incorporació de les bateries, l’energia s’emmagatzema perquè la puguis utilitzar en dies de menys sol o, inclús, a la nit.

 

  • Requereix una inversió inicial. Si bé la instal·lació de panells solars requereix una inversió econòmica, s’amortitza en pocs anys, ja que la reducció de la factura de la llum aporta un important benefici a l’autoconsumidor.

 

En definitiva, són molts els avantatges de fer el pas a l’autoconsum, i no només faràs un bé pel planeta, reduint les emissions contaminants, sinó que a més, et beneficiaràs econòmicament amb la reducció de les teves factures de la llum.

Si vols saber-ne més, posa’t en contacte amb el nostre equip. T’assessorem, busquem l’opció que s’ajusti a les teves necessitats i t’oferim un pressupost personalitzat.

DEMANA EL TEU PRESSUPOST!

TORNAR
900253545
Sol·licitar estudi
Sol·licitar estudi

Las cookies necesarias son absolutamente esenciales para que la página web funcione correctamente. Esta categoría solo incluye las cookies que garantizan funcionalidades básicas y características de seguridad de la página web. Estas cookies no almacenan ningún tipo de información personal.

Cookies no necesarias
Les cookies que pueden no ser particularmente necesarias para el funcionamiento de la página web y que se utilizan específicamente para recabar datos personales de los usuarios a través de análisis, anuncios y otros contenidos integrados, se denominan cookies no necesarias. Es obligatorio obtener su consentimiento antes ejecutar estas cookies en la página web. Estas son:

GUARDAR

Utilizamos cookies propias y de terceros para realizar estudios estadísticos y analizar la navegación en nuestra página web. Pulse “Aceptar” si acepta el uso de todas las cookies o “Configurar” para rechazar y/o configurar la utilización de cookies. Para obtener más información, pulse aquí.